Integracja związkowa

Już po raz 27. górnicze rodziny z ZZG w Polsce z całego kraju wzięły udział w „Złazie Górskim” integrującym środowisko związkowe. Aktywny wypoczynek i dobra zabawa po pracy to jego dobry znak przyciągający nowych członków związku.

Już po raz 27. członkowie ZZG w Polsce wraz z rodzinami wędrowali górskimi szlakami podczas corocznego złazu. Tym razem, 7 września wyruszyli w Beskid Żywiecki, by spotkać się w Węgierskiej Górce. Po trudzie przejścia szlaku na mecie złazu przy Amfiteatrze czekał na turystów ciepły posiłek, mnóstwo gier i konkursów oraz góralska kapela. Nawet deszczowe chmurki nie rozwiały dobrej zabawy i uśmiechów na twarzy. Nie zabrakło też sztandarowej konkurencji złazu: przeciągania liny, która zawsze wzbudza najwięcej emocji. W tym roku na najwyższym podium uplasowali się koledzy z KWK Marcel i koleżanki z Tauron Wydobycie. Podczas całej imprezy uczestnicy mogli wesprzeć chorą Maję. Na specjalnych stoiskach można było nabyć produkty z czego pieniądze przeznaczone były na pomoc dla 10 letniej dziewczynki. W złazie wzięło udział 14 drużyn z KWK ROW Ruch Chwałowice, LW Bogdanka, PSS Bazalt Gracze, GPI, KWK ROW Ruch Jankowice, KWK Knurów, KWK ROW Ruch Marcel, KWK Murcki-Staszic,  KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Pniówek, Tauron Wydobycie, PG Silesia, KWK Sośnica, KS Wieliczka. Najliczniejsze były  reprezentowane organizacje z Tauron Wydobycie, KWK Mysłowice-Wesoła i KWK Chwałowice i to one kolejno zdobyły pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Najmłodsi mieli do dyspozycji zaczarowany ogród, gry i zabawy, czy malowanie twarzy. Rodziny rywalizowały w wieloboju, a młodzież w zawodach zręcznościowych. Odbył się również konkurs w strzelaniu sportowym. Puchary i nagrody wręczał przewodniczący ZZG w Polsce Dariusz Potyrała oraz wiceprzewodniczący Sebastian Czogała i Arkadiusz Siekaniec oraz wójt Węgierskiej Górki Piotr Tyrlik. Na złazie gościł również Wacław Czerkawski – przewodniczący Śląskiej Rady OPZZ. – Coroczny złaz górski to dobra tradycja naszego związku i promocja zdrowego i czynnego wypoczynku – powiedziała „Górnikowi” podczas złazu Bożena Gawryluk, pod której czujnym okiem odbywa się impreza.     

Górnicze rodziny uczyły się Line dance ( tańca liniowego – country) i znakomicie bawili przy góralskiej kapeli  „Wróble”. 

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli złaz: Polska Grupa Górnicza, GSU Ubezpieczenia, ZUKOMB Mysłowice, Hotel Jaskółka w Ustroniu, Brzezinka Spółka z o.o.,  Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Węglokoks Kraj, Park Poniwiec Ustroń, Firma Handlowa „U Joli” Jolanta Ficek, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Sponsor instytucjonalny: PZU na Życie S.A.. Partner imprezy: Fundacja „Unia Bracka”

 

Najstarszy uczestnik (senior) złazu: Elżbieta Sorek – Mysłowice-Wesoła

Najmłodszy uczestnik (junior) złazu: Hanna Kowalewska – GPI

Przeciąganie liny – mężczyźni:

 1. KWK Marcel
 2. GPI
 3. KWK Murcki-Staszic

Przeciąganie liny – kobiety:

 1. Tauron Wydobycie
 2. KWK Marcel
 3. Mysłowice-Wesoła

Wielobój rodzinny:

 1. P. Syrek – KWK Pniówek
 2. P. Miłowiccy – Tauron Wydobycie
 3. P. Kania – KWK Marcel
 4. P. Tercjak – KWK Marcel
 5. P. Uszok – KWK Murcki-Staszic

Zawody strzeleckie – dorośli:

 1. Aleksander Machnik – KWK Marcel
 2. Szymon Ulman – KWK Murcki-Staszic
 3. Krzysztof Berny – Tauron Wydobycie
 4. Mirosław Grygierczyk – PG Silesia

Zawody strzeleckie – młodzież:

 1. Maja Bartyzel – Tauron Wydobycie
 2. Jonasz Liszna – KWK Chwałowice
 3. Wiktoria Morawiec – KWK Marcel

Konkurs zręcznościowy – młodzież:

 1. Oliwia Bała – KWK Marcel
 2. Szymon Kania – KWK Marcel
 3. Bartosz Syrek – KWK Pniówek
Jarosław Bolek