Nowy wiceminister odpowiedzialny za górnictwo

15 listopada wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin wręczył Piotrowi Pyzikowi powołanie na podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Pyzik na stanowisku wiceministra odpowiedzialnego za górnictwo węglowe i transformację spółek energetycznych zastąpi Artura Sobonia, który w październiku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Piotr Pyzik to były poseł PiS z Gliwic. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie - w 2011 r. uzyskał na tej uczelni licencjat z dyplomacji i stosunków międzynarodowych. Od 2001 roku członek Prawa i Sprawiedliwości, współzałożyciel struktur PiS w województwie śląskim. Na politycznej scenie znany z tego, że w lipcu 2016 roku polityk pokazał innym posłom środkowy palec. Za co został ukarany upomnieniem.

Dla górniczego środowiska to duże zaskoczenie. Nowy wiceminister nie jest związany z górnictwem. Przed nim duże wyzwanie związane z rozmowami z Komisją Europejską dotyczące przyjęcia i akceptacji umowy społecznej dotyczącej transformacji sektora węglowego

Red