Pomagają niepełnosprawnym dzieciom
„Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko.
Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia,
a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru.
Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go.
Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
Wyjdź mu naprzeciw” Phil Bosmans
Człowiek niepełnosprawny, obojętnie ile ma lata, chce czuć się bezpiecznie i pragnie być kochanym. Potrzebuje drugiej osoby jeszcze bardziej niż osoba zdrowa. Często jest zagubiony w świecie jeszcze bardziej niż wielu z nas. I to w dużej mierze od nas zależy czy pomożemy mu się odnaleźć, czy wesprzemy go choćby w małym geście.
Stąd inicjatywa Związku Zawodowego Górników w Polsce w LW Bogdanka organizowania pomocy niepełnosprawnym podczas balu charytatywnego jest godna naśladowania. Koleżanki i koledzy z Bogdanki już po raz dziewiąty zrealizowali to szczytne przedsięwzięcie. W ostatnią sobotę karnawału, 2 marca, zorganizowali bal charytatywny, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom. W balu wzięło udział 80 par. A zebrane w czasie imprezy fundusze posłużą dzieciom, głównie pracowników zakładu. - Będą przeznaczone na choćby częściowe sfinansowanie sprzętów rehabilitacyjnych lub turnusów zdrowotnych – mówi „Górnikowi” Grzegorz Jadwiżuk – przewodniczący ZZG w Polsce LW Bogdanka. Podczas balu zbierano również datki do skarbony, ale w większości pozyskana kwota pochodzi z aukcji nieodpłatnie otrzymanych rzeczy. - Wśród licytowanych przedmiotów były prace plastyczne, koszulki sportowe z podpisami zawodników, gadżety otrzymane z różnych instytucji i karnety na usługi lokalnych firm – wymienia przewodniczący Jadwiżuk. Największą kwotę uzyskaliśmy za koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z aktualnymi autografami zawodników kadry – dodaje.
W tym roku specjalna komisja związkowa wybrała pięć osób, które zostaną wsparte funduszami zebranymi podczas balu charytatywnego. Zainteresowani dofinansowaniem składają podania wraz z kartami informacyjnymi o stanie zdrowia i ewentualnej potrzebnej formie pomocy.
Bilans tegorocznej zbiórki przekroczył 17 tysięcy złotych i będzie rozdzielony między potrzebujących. Jeśli zostaną jakieś pieniądze, związek wesprze Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom balu za dobrą zabawę oraz za serce i ofiarność, które pomogą niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom.