Aktualności

Walczymy o lepsze płace

ZZG w Polsce domaga się rozmów o wzroście płac dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Wszystko drastycznie drożeje, inflacja szaleje, ceny węgla rosną, a spółka nie ma pieniędzy dla ludzi.

Eko - zakaz

ZZG w Polsce alarmuje! Jeśli rozporządzenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczące wymagań jakościowych dla paliw stałych wejdzie w życie - z rynku znikną „ekogroszki” produkowane przez polskie spółki węglowe, co grozi szybszą likwidacją miejsc pracy.

(Nie) bezpiecznie w kopalniach

W kopalniach Polskiej Grupy Górniczej pracuje za mało górników. Związki zawodowe w kolejnych kopalniach domagają się zwiększenia zatrudnienia. Obecna sytuacja zagraża bezpieczeństwu pracy i może skończyć się szybką likwidacją.

Podwyżki w JSW

Reprezentatywne organizacje związkowe zrzeszające pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW) podpisały 13 września z Zarządem JSW porozumienie kończące spory zbiorowe na tle płacowym.

Kopalni Sobieski grozi likwidacja?

Pracownicy boją się, że jaworznicka kopalnia Sobieski zostanie wygaszona wcześniej niż przewiduje to umowa społeczna dotycząca górnictwa węgla kamiennego, która wyznaczyła dla niej - rok 2049 jako końcowy. Mimo upływającego czasu  problemów nie ubywa, a wręcz przeciwnie przybywa i mnożą się jak grzyby po deszczu.