Aktualności

Czeski film

W kopalni Silesia w Czechowicach – Dziedzicach sytuacja przypomina czeski film, czyli nikt nic nie wie, lub nie można się połapać o co chodzi. Najpierw wymyślono zwolnienia grupowe. Po negocjacjach ze związkami zawodowymi spółka odeszła od tego pomysłu. Pojawili się szansa na dalsze fedrowanie i potencjalni inwestorzy.

Górnicy protestują

Premier Mateusz Morawiecki nie znalazł czasu na rozmowy z górniczymi związkami zawodowymi. W odpowiedzi, 21 września po rannej zmianie, kilkudziesięciu górników z ruchów kopalni Ruda oraz Wujek nie wyjechało na powierzchnię. Rozpoczął się protest w obronie polskiego górnictwa.

Walczymy o emerytury stażowe

Już niedługo! Związkowe - Narodowe Czytanie dla Prezydenta!

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych organizuje we wtorek 29 września 2020 roku przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie wydarzenie w sprawie emerytur stażowych – będzie nim publiczne czytanie Prezydentowi RP noweli ,,Łysek z pokładu Idy”. Przypomnimy tym samym Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie o złożonej przez niego w 2015 roku, dotychczas niezrealizowanej, obietnicy dotyczącej wprowadzenia dla osób z długim stażem ubezpieczeniowym możliwości przejścia na emeryturę

JSW czeka na kroplówkę finansową

- Koronawirus zamieszał w naszej branży, ale  teraz powoli zaczynamy wychodzić z dołka. Wirus nie tylko przyczynił się do pogłębienia kryzysu ekonomicznego, ale również w bezpośredni sposób paraliżował naszą działalność górniczą – mówi „Górnikowi”  Jerzy Starzyński – przewodniczący ZZG w Polsce w kopalni „Zofiówka” (JSW).

Kiedy prezesi znajdą czas ?

- Nie wyobrażamy sobie, żeby ktoś podjął odgórną decyzje, że rezygnujemy z dalszych prac nad głębieniem szybu Grzegorz skoro władowano w niego już kilkaset  milionów złotych. Byłaby to karygodna niegospodarność. A po drugie ten nowy szyb, ma dać bezpieczeństwo dostarczania paliwa do powstającego bloku 910 MW elektrowni Jaworzno. Kolejny jego plus – to miejsca pracy dla górników na wiele lat – mówi Jacek Wandzel – przewodniczący ZZG w Polsce  w TAURON Wydobycie S.A. w Jaworznie. - O sytuacji w spółce i w kopalni - z przewodniczącym  Jackiem Wandzlem - rozmawia Jarosław Bolek.