Aktualności

Rząd woli OZE i gaz

Sasin odwołuje spotkanie w Katowicach poświęcone przyszłości górnictwa. W zamian wszyscy uczestnicy muszą poddać się testom na koronawirusa. Wciąż nie ma scenariusza na polski węgiel

W co gra rząd?

Rząd wycofał się z planów likwidacji kopalń. W zamian do końca września specjalny zespół z udziałem strony społecznej ma przygotować program naprawczy polskiego górnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej.

Ekolog przeprasza za straszenie zmianami klimatu

Jeden z najbardziej znanych i wpływowych amerykańskich aktywistów ekologicznych Michael Shellenberger w swojej nowej książce rozprawia się z mitami i kłamstwami szerzonymi przez alarmistów klimatycznych.  I przeprasza za straszenie zmianami klimatu.

Chcą budowy kopalni

Mieszkańcy regionu noworudzko-wałbrzyskiego już od kilku lat zabiegają o budowę nowej kopalni. Dałaby im nowe miejsca pracy i gospodarczy impuls. ZZG w Polsce ma nadzieję, że rząd w końcu wyda koncesję na wydobycie i ruszy budowa „Nowej Rudy”.

Walka o byt górnictwa trwa

Walka o górnictwo, tzn. o byt kopalń trwa odkąd pamiętam. Najpierw, gdy byłem dzieckiem zamykano kopalnie wałbrzyskie z powodu braku perspektyw, zbyt głęboko zalegających pokładów, zwiększonego zagrożenia wyrzutem gazów i skał a przede wszystkim tłumaczono to brakiem wyników ekonomicznych.

25 lat razem skutecznej walki

1 lipca 2020r. minęło dwadzieścia pięć lat od powstania Zakładów Energetyki Cieplnej w Katowicach, które obecnie działają jako Dalkia Polska Energia S.A. Wszystko zaczęło się od uchwały Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego, którą Holding wydzielił od 1 lipca 1995 ciepłownie i elektrociepłownie przykopalniane tworząc Zakład Energetyki Cieplnej KHW S.A.

ZZG w Polsce  w obronie miejsc pracy

ZZG w Polsce oczekuje na pilne działania ratunkowe rządu dla górnictwa. Wraz z całą branżą domaga się przedstawienia nowej polityki energetycznej państwa i nowej strategii funkcjonowania  górnictwa. 26 czerwca delegaci Związku wzięli udział w Konferencji Sprawozdawczo – Programowej.