Aktualności

Ostatnie pożegnanie Jerzego Rebety

13 czerwca na katowickim cmentarzu przy ul. Sienkiewicza rodzina, związkowcy z ZZG w Polsce, samorządowcy z Zagłębia pożegnali zmarłego Jerzego Rebetę – związkowego działacza i samorządowca. Przeżył 74 lata. Był człowiekiem czynu. Zawsze otwarty na ludzkie problemy. Potrafiący rozmawiać z każdym.

Protest w JSW

W JSW trwa protest. Związki zawodowe żądają natychmiastowej premii za ubiegłoroczny zysk Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Aktualnie trwają negocjacje w trybie sporu zbiorowego, co wielkości  wypłaty. Jednocześnie związkowcy apelują do premiera o odwołanie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Alarm w kopalni Wujek odwołany?

Po spotkaniu z przedstawicielem Zakładu Informatyki i Telekomunikacji Polskiej Grupy Górniczej w kopalni Wujek powiało grozą.- Kopalnia kończy fedrowanie w 2022r – usłyszeli zaskoczeni związkowcy. Natychmiast wszczęli alarm w obawie o miejsca pracy.

Najlepszy pracodawca – nagroda dla Węglokoks Kraj

Laureatem konkursu OPZZ „Diamenty OPZZ” w kategorii: „Najlepszy Pracodawca” został „Węglokoks Kraj” Sp. z o. o. 25 kwietnia w Bytomiu, podczas uroczystości rozpoczynającej cykl obchodów 35-lecia Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych nagrodę odebrał Grzegorz Wacławek  - Prezes Zarządu Węglokoks Kraj.

Domagamy się emerytur stażowych i pomostowych

9 maja członkowie ZZG w Polsce wraz ze związkowcami z innymi organizacji OPZZ pikietowali siedzibę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej domagając się wprowadzenia emerytur stażowych oraz utrzymania emerytur pomostowych . Związkowcy przekazali minister Elżbiecie Rafalskiej petycję z postulatami pracowników.