Aktualności

Największym bogactwem jest pracownik

-  Bardzo dużym problemem są braki kadrowe. Zarząd JSW musi sobie zdać sprawę, że jest to sprawa do załatwienia na już. Pracodawca musi zrozumieć, że największym bogactwem jest pracownik, który w pełni utożsamia się z zakładem pracy – mówi w wywiadzie dla „Górnika” Piotr Drozd – przewodniczący ZZG w Polsce w KWK Pniówek

Porozumienie w PGG

Pisma i apele. Blokada siedziby spółki. Negocjacje z wiceministrem i wicepremierem. Ultimatum protestacyjne. Efekt: porozumienie płacowe i wypłata jednorazówki w trzech transzach.

Apel w obronie Woli

ZZG w Polsce Ruchu Piast apeluje do PGG o zaniechanie likwidacji Zakładu Produkcji Ekopaliwa w Woli. – Sytuacja na rynku wśród odbiorców detalicznych w związku z wojną na Ukrainie i embargiem na rosyjski węgiel jest dramatyczna – mówi „Górnikowi” Leszek Majcherek – przewodniczący ZZG w Polsce w Ruchu Piast.

Ostatnie ostrzeżenie!

Pracownicy Grupy KOK Sp. z o.o., by utrzymać rodziny muszą pracować w dwóch lub trzech firmach powiązanych ze swoją macierzystą spółką. Podczas pikiety 28 czerwca w Katowicach powiedzieli głośne dość pracy po 300-400 godzin miesięcznie! Żądają podwyżek i uzdrowienia sytuacji spółki.

Perłowa rocznica ZZG w Polsce

30 lat działalności uroczyście obchodził Związek Zawodowy Górników w Polsce. Podczas gali, 11 czerwca, w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej padło wiele ciepłych słów, które są dla związku motywacją do coraz lepszej obrony pracowników.