„Tango w przebudowie” nagrodzone

Tango w przebudowie – teledysk zrealizowany w ramach projektu „Głębia” został nagrodzony podczas 47. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy w Warszawie.

 

Teledysk otrzymał nagrodę II stopnia za przedsięwzięcie organizacyjne i edukacyjne – teledyski muzyczne jako narzędzie wykorzystywane podczas szkoleń z dziedziny BHP w Polskiej Grupie Górniczej. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali 12 grudnia w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z innymi ministerstwami, Naczelną Organizacją Techniczną, urzędami kontroli warunków pracy, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

Autorem tekstu, muzyki oraz wykonawcą jest Dawid Klimanek – na co dzień pracujący w kopalni „Rydułtowy”. Jest również wiceprzewodniczącym ZZG w Polsce na kopalni. Muzyka to jego hobby i pasja. Muzyka do teledysku została nagrana w studiu muzycznym DaMo Productions Damiana Płaczek. Tancerze to Kuba Sączek i Karolina Szczęch. Teledysk zrealizowało Studio Filmowe BP Bogusław Porwoł.

- To swoista instrukcja BHP – mówi o nagrodzonym teledysku Dawid Klimanek. Teledysk adresowany jest do górników – mówi nam wokalista. W związku z otrzymaną nagrodą zespół ma nadzieję na wyjazd do USA na ogólnoświatowy konkurs promujący nowinki techniczne dla lepszego bezpieczeństwa pracy, który odbywa się co trzy lata.

Aktualnie zespół „Głębia” przygotowuje teledysk do utworu „Pierwsza gwiazdka” ukazujący jak się świętuje Boże Narodzenie na  Śląsku. Będzie go można zobaczyć przed świętami.

https://www.youtube.com/watch?v=wYVA77mjTfA – zobacz teledysk.

Jarosław Bolek