Patronat prasowy dwutygodnik „Górnik”

(Za)gramy dla Górnika

Podczas tegorocznej edycji BARBÓRKA CUP 2020 „Gramy dla Górnika” odbędzie się zbiórka funduszy dla Janusza Dziadeckiego, byłego górnika z kopalni „Wieczorek”, który stracił obie nogi w wypadku w kopalni. 

Janusz Dziadecki, górnik,  we wrześniu 2010 r. stracił obie nogi w wypadku w Kopalni KWK Wieczorek. Jednak dzięki ogromnemu wsparciu ludzi dobrego serca udało się mu wówczas nabyć elektroniczne  protezy, które kosztowały niemal 180 tys. zł. Janusz dopiął swego i na swoim weselu z Joanną zatańczył. Po ślubie małżeństwo przeprowadziło się z Gliwic do Mysłowic, gdzie oboje otrzymali zakładowe mieszkanie. Wyremontowali je koledzy z kopalni. Jednak w styczniu  2012 r. wydarzyła się kolejna tragedia w życiu młodego inżyniera. Wraz z żoną wracali do Katowic z okolic Kielc. Doszło wówczas do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła siedząca obok niego Joasia. On zaś wyszedł z wypadku bez szwanku.

Dziś Janusz Dziadecki mieszka w Gliwicach-Łabędach. Ożenił się po raz drugi. Wychowuje dwóch synów oraz przysposobioną córkę brata. W opiece nad dziećmi ma duże doświadczenie. W przeszłości bowiem wychowywał młodsze rodzeństwo, które również przysposobił. Są już pełnoletni. Nie wymagają ciągłej opieki.

Janusz ma jednak problem, bo jego protezy są wyeksploatowane. A nowe kosztują majątek. A dokładnie 140 tys. złotych. Można je użytkować w każdych warunkach atmosferycznych.

Tegoroczny turniej charytatywny odbędzie się właśnie celem wsparcia Janusza w kupnie nowoczesnych protez.  Byłemu górnikowi można pomóc również przeznaczając 1 proc. swojego podatku: KRS 0000127003 dla Janusza Dziadeckiego. Ponadto uruchomione zostało konto do wpłat: 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611 tytułem "dla Janusza Dziadeckiego".

Jb